Հայտնի են Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշների անունները
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ Բուլղարիայի և Շվեյցարիայի ընտրանիների հետ համատեղ հավաք է անցկացնում Երևանում:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Սամվել Գևորգյանը, Եվրոպայի առաջնությանը, որը ընթանալու է Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում, Հայաստանը ներկայացնելու են Ռոման Ամոյանը (59 կգ), Միհրան Հարությունյանը (66 կգ), Վարշամ Բորանյանը (71 կգ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ), Ռաֆայել Մանուկյանը (80 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):
Երևանյան հավաքը կավարտվի փետրվարի 17-ին, իսկ փետրվարի 25-ին հայ ըմբիշները կմեկնեն Ստայկի, որտեղ Եվրոպայի առաջնությունից առաջ նախապատրաստական վերջին փուլը կանցկացնեն:

Names of Greco-Roman wrestlers going to the European Championship are known
Armenia Greco-Roman wrestling team is holding a joint training camp with Bulgaria’s and Switzerland’s national teams in Yerevan before going to the European Championship.
As the head coach of Armenia Greco-Roman wrestling team, Samvel Gevorgyan noted in a conversation with ANOC press office, at the European Championship which will be held in the Latvian capital of Riga, Armenia will be represented by Roman Amoyan (59kg), Mihran Harutyunyan (66kg), Varsham Boranyan (71kg), Karapet Chalyan (75kg), Rafael Manukyan (80kg), Maksim Manukyan (85kg), Artur Aleksanyan (98kg) and Edgar Khachatryan (130kg).
The training camp will end on February 17 and on February 25 the Armenian wrestlers will leave for Stayki to pass the last phase before the European Championship.