Օրերս Արտաշատում անցկացված աթլետիկայի Հայաստանի բաց առաջնության արդյունքներով ձեւավորվել է Ստամբուլում ուսումնամարզական հավաքի (փետրվարի 6-16) մասնակցող թիմի կազմը:
Մեր առաջատար աթլետներն այնուհետեւ Թուրքիայում հանդես կգան Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնությունում եւ Թուրքիայի ֆեդերացիայի գավաթի խաղարկությունում:
Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայից ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեցին հավաքականի կազմ ընդգրկված մարզիկների անունները.
Լեւոն Աղասյան (եռացատկ), Գայանե Չիլոյան (վազք, 60 մ), Արամայիս Սարգսյան (հեռացատկ, եռացատկ), Մարետա Մինասյան (եռացատկ), Լիլիթ Հարությունյան (վազք, 400 եւ 800 մ), Մանուկ Մանուկյան (գնդի հրում), Ռոմա Ալեքսանյան (վազք, 800 մ), Անգելինա Ավագյան (վազք, 800 մ), Էլլադա Ալավերդյան (վազք, 1500 մ), Երվանդ Մկրտչյան (վազք, 1500 մ):

По результатам открытого республиканского турнира по атлетике, прошедшего на днях в Арташате, сформирована команда для участия в учебно-тренировочном сборе в Стамбуле (6-16 февраля).
Затем нашим ведущим атлетам в Турции предстоит выступление на зимнем чемпионате Балканских стран и Кубке турецкой федерации.
Как сообщили пресс-службе НОКА в Федерации атлетики Армении, в состав команды вошли следующие спортсмены:
Левон Агасян (тройной прыжок), Гаяне Чилоян (бег, 60 м), Арамаис Саргсян (прыжки в длину и тройным), Маретта Минасян (тройной прыжок), Лилит Арутюнян (бег, 400 и 800 м), Манук Манукян (ядро), Рома Алексанян (бег, 800 м), Ангелина Авакян (бег, 800 м), Эллада Алавердян (бег, 1500 м), Ерванд Мкртчян (бег, 1500 м).