Հունահռոմեական ըմբշամարտի օլիմպիական փոխչեմպիոն, աշխարհի եւ Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանն անդրադարձել է Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանի հայտարարություններին։
«Չէի ցանկանա անդրադառնալ այս շոուին, բայց ստիպված եմ: Մարզաշխարհում Լեւոն Ջուլֆալակյան անունն ասոցացվում է կարգապահության եւ սկզբունքայնության հետ եւ չեմ կարծում, որ նա 20 տարի շարունակ կգլխավորեր հավաքականը, եթե ի վիճակի լինեին կազմ պարտադրել նրան:
Ցանկանում եմ շեշտել, որ Միհրան Հարությունյանի հայտարարությունները հակասում են իրար, մեկ նա ասում է, թե խնդիր չունի Լեւոն Ջուլֆալակյանի հետ, մեկ ասում է՝ ունի:
Չեմ հասկանում այս շոուի իմաստը: Միհրանը վատ հարաբերություններ չի ունեցել հավաքականի մարզիկների հետ: Պարզապես Օլիմպիական խաղերից հետո նա այլեւս չի մարզվել հավաքականի հետ: Նաեւ տգեղ է, երբ քննարկվում է տղաների նվաճած մեդալները վերջին Եվրոպայի առաջնությունում: Բրոնզե մեդալը նվեր չէ երկնքից: Այդ մեդալի համար անցկացնում ես 4-5 գոտեմարտ, որոնք այնքան էլ հեշտ չեն լինում՝ հատկապես օլիմպիական քաշերում:
Վերջում հավելեմ, որ մենք՝ ըմբիշներս, սովոր ենք խոսել դեմ առ դեմ, այլ ոչ թե լրատվամիջոցներով»,- ասել է Արսեն Ջուլֆալակյանը։

Арсен Джулфалакян: Высказывания Миграна Арутюняна противоречат друг другу
Олимпийский вице-чемпион по греко-римской борьбе, чемпион мира и Европы Арсен Джулфалакян прокомментировал высказывания вице-чемпиона Олимпийских игр, серебряного медалиста Европейских игр Миграна Арутюняна.
«Я не хотел бы касаться этого шоу, но вынужден. В мире спорта имя Левона Джулфалакяна ассоциируется с дисциплиной и принципиальностью, и я не думаю, что он 20 лет подряд возглавлял бы сборную, если бы кто-нибудь мог диктовать ему состав.
Хочу подчеркнуть, что заявления Миграна Арутюняна противоречат друг другу: он то говорит, что у него нет проблем с Левоном Джулфалакяном, то говорит, что есть.
Я не понимаю смысла этого шоу. Мигран был в хороших отношениях со спортсменами сборной. Он просто не тренировался со сборной после Олимпийских игр. Также некрасиво, когда обсуждаются медали, завоеванные ребятами на последнем чемпионате Европы. Бронзовая медаль не падает с неба. За эту медаль проводят 4-5 поединков, что не так просто, особенно в олимпийских весовых категориях.
В конце добавлю, что мы, борцы, привыкли говорить лицом к лицу, а не через СМИ», - отметил Арсен Джулфалакян.