Հունահռոմեական ըմբշամարտի օլիմպիական փոխչեմպիոն, աշխարհի եւ Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանն անդրադարձել է Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանի հայտարարություններին։
«Չէի ցանկանա անդրադառնալ այս շոուին, բայց ստիպված եմ: Մարզաշխարհում Լեւոն Ջուլֆալակյան անունն ասոցացվում է կարգապահության եւ սկզբունքայնության հետ եւ չեմ կարծում, որ նա 20 տարի շարունակ կգլխավորեր հավաքականը, եթե ի վիճակի լինեին կազմ պարտադրել նրան:
Ցանկանում եմ շեշտել, որ Միհրան Հարությունյանի հայտարարությունները հակասում են իրար, մեկ նա ասում է, թե խնդիր չունի Լեւոն Ջուլֆալակյանի հետ, մեկ ասում է՝ ունի:
Չեմ հասկանում այս շոուի իմաստը: Միհրանը վատ հարաբերություններ չի ունեցել հավաքականի մարզիկների հետ: Պարզապես Օլիմպիական խաղերից հետո նա այլեւս չի մարզվել հավաքականի հետ: Նաեւ տգեղ է, երբ քննարկվում է տղաների նվաճած մեդալները վերջին Եվրոպայի առաջնությունում: Բրոնզե մեդալը նվեր չէ երկնքից: Այդ մեդալի համար անցկացնում ես 4-5 գոտեմարտ, որոնք այնքան էլ հեշտ չեն լինում՝ հատկապես օլիմպիական քաշերում:
Վերջում հավելեմ, որ մենք՝ ըմբիշներս, սովոր ենք խոսել դեմ առ դեմ, այլ ոչ թե լրատվամիջոցներով»,- ասել է Արսեն Ջուլֆալակյանը։

18:00 - 14 May, 2019
“I wouldn’t like to talk about this show but I have to. In the sports world Levon Julfalakyan’s name is associated with discipline and principality and I don’t think he would be able to lead the team for 20 years if they could impose the formation of the team on him.
I want to stress that Mihran Harutyunyan’s announcements contradict each other; on one hand he says he has no problem with Levon Julfalakyan, on the other hand he says he does.
I don’t get the point of this show. Mihran hasn’t had bad relations with the team athletes. He simply hasn’t trained with the team since the Olympic Games. It is also inappropriate when the guys’ medals at the last European Championship are discussed. A bronze medal isn’t a gift from the heaven. For it one spends 4-5 fights which aren’t that easy especially in the Olympic weight classes.
Finally, I’d like to add that we, wrestlers, are used to speaking face to face and not though media,” Arsen Julfalakyan said.